wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jurajska Stokrotka w Kotowicach

Strona główna » Aktualności » Jurajska Stokrotka w Kotowicach

wielkość tekstu:A | A | A

Nowe gospodarstwo agroturystyczne powstało z udziałem środków unijnych z Partnerstwa Północnej Jury. Właścicielka Dagmara Ciosek przygotowała trzy pokoje, kuchnię, łazienki z myślą o przyjmowaniu gości.

- Od pewnego czasu rozważaliśmy możliwość uruchomienia usług agroturystycznych. Z udziałem dotacji udało się przygotować trzy pokoje dla gości – mówi właścicielka nowego agrogospodarstwa Dagmara Ciosek.

Pokoje urządzone są w nowym domu, otoczonym rozległym podwórkiem. Gospodarze pozostawili dla siebie parter domu. Na piętrze wydzieli trzy pokoje, w których może wypoczywać do 12 osób.  Jeden pokój jest z łazienką, dwa mniejsze pokoje mają olbrzymią wspólną łazienkę w korytarzu wyposażoną w wannę i prysznic.
Pokoje są przestronne, nasłonecznione, wszystkie z balkonami. Każda sypialnia wyposażona w sosnowe łóżka, szafy, krzesła, stoły. Ciepłe kolory oraz  ciepłe koce sprawiają, iż wnętrz są naprawdę przytulne. Istnieje możliwość dostosowania sypialni odnośnie liczby łózek pod wymagania gości.  W części dla gości została wydzielona kuchnia, niezależna od gospodarzy. Na podwórku plac zabaw dla dzieci i parking dla klientów. Atutem jest osobne wejście do budynku tylko i wyłącznie dla gości.

Nowe gospodarstwo agroturystyczne jest położone na wzgórzu w Kotowicach. Stąd roztacza się przepiękny widok na skały w Rzędkowicach i Górę Zborów. W kilka minut można dotrzeć autem do zamków w Mirowie i w Bobolicach. Pod ręką są również wszystkie turystyczne atrakcje Gminy Żarki z sanktuarium w Leśniowie na czele.

- Północna część Jury, gdzie położone jest nasze agrogospodarstwo Jurajska Stokrotka to miejsce dla ludzi kochających smak przygody. Zapraszamy osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem,  jak i tych, którym odpowiada spokojny wypoczynek – wszystko zależne od indywidualnej potrzeby i upodobań – zachęca do przyjazdów gospodyni Dagmara Ciosek.

Agrogospodarstwo „Jurajska Stokrotka”
Dagmara Ciosek
Kotowice, ul. Kolejowa 1, 42-310 Żarki
tel. kom.: 500-184-614
email: jurajska.stokrotka@gmail.com
www.jurajskastokrotka.pl


(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki)

 

czytano: 1526 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-03-16 14:23:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6