wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Inwestycje w trakcie.

Strona główna » Aktualności » Inwestycje w trakcie.

wielkość tekstu:A | A | A

Trwa budowa świetlicy w Jaroszowie, modernizacja boiska bocznego przy ul. Steinkellera w Żarkach, modernizowane są drogi w centrum miasteczka, finiszują prace przy Starym Młynie w Żarkach.

W Jaroszowie budowana jest świetlica od października 2014 roku. Zadanie będzie realizowane do końca czerwca br. Inwestycja jest warta blisko milion złotych. Unia Europejska dokłada do budowy połowę tej sumy.  Zadanie wykonuje firma Romex ze Zrębic Pierwszych.

- Budynek jest w stanie surowym zamkniętym, kładzione są instalacje i trwają prace wewnątrz związane z wykończeniem – informuje Klemens Podlejski,  burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Postępują również prace przy budowie boiska bocznego przy ul. Steinkellera w Żarkach. Zadanie realizowane z udziałem ministerialnej dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przez cały czas realizowane są prace ziemne, ułożono kostkę brukową, trwa kładzenie podbudowy pod nową murawę. Zakończono prace związane z oświetleniem tego obiektu. Ostatnim etapem będzie montaż wyposażenia boiska: piłkochwyty, dwie wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych, bramki do piłki nożnej z siatką. Wykonawcą jest firma Bellsport z Bytomia.

- Prace rozpoczęły się w ub. roku, a potrwają do końca kwietnia – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – Wartość zadania niewiele ponad milion złotych. Połowę środków pozyskano z ministerstwa.

Gmina Żarki realizuje w 2015 roku jeszcze jedną bardzo pożądaną  inwestycję polegającą na przebudowie ulic Leśniowskiej,  Berka Joselewicza, Kościelnej i Wąskiej. Gruntowana modernizacja kosztuje blisko 2 mln złotych. Połowę uzyskano z tzw. schetynówek w formie dofinasowania.  Zadanie realizuje Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Myszków.

W pierwszej fazie prace są realizowane przy ul. Kościelnej i Wąskiej. Wzdłuż ul. Leśniowskiej wykonywane są chodniki. Dopiero w końcowym etapie prac, kiedy będzie miało miejsce kładzenie nawierzchni bitumicznych będzie okresowe zamknięcie ulic, na pewno jednak nie w dni handlowe.

W Starym Młynie w Żarkach pod potrzeby Dawnych Rzemiosł w Żarkach są realizowane prace związane z wykończaniem wnętrz, a także z dobudówką służącą jako wejście i klatki schodowe. Trwają pierwsze prace związane z montowaniem urządzeń. Inwestycja jest dofinasowana w 85 proc. przez Unię Europejską.

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulinska-Pluta)

 

czytano: 977 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-03-17 15:21:18

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7