wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kłopoty z odbiorem odpadów.

Strona główna » Aktualności » Kłopoty z odbiorem odpadów.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki wezwała firmę Ochrona Środowiska do wykonywania usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Żarki. Firma wyłoniona w przetargu nie realizuje usług zgodnie z harmonogramem. Kłopoty w odbiorze drastycznie pogłębiły się w ostatnich dniach. Odpady zmieszane i segregowane nie zostały odebrane z części Żarek, Suliszowic, Kotowic.

Gmina Żarki terminowo realizuje płatności wynikające z umowy zawartej po przetargu w ub. roku. Płatność z oferty przetargowej za odpady od mieszkańca wynosi 5,80 zł. Firma Ochrona Środowiska zażądała zwiększenia opłaty do 9,20 zł.  Gmina Żarki nie ma podstaw prawnych do płacenia więcej, niż stawka z przetargu.

W piśmie z dnia 25 marca 2015 r. wezwano Ochronę Środowiska do wykonywania odbioru zgodnie z harmonogramem oraz do uruchomienia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, przeterminowanych leków, chemikaliów, zużytych baterii, małych akumulatorów, uzupełniania worków do selektywnej zbiórki.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z nieprzestrzeganiem harmonogramu. Gmina Żarki podjęła już działania do wyłonienia firmy zastępczej, która odbierze odpady z posesji. Terminy odbiorów zostaną podane tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o śledzenie strony internetowej.

 

czytano: 1212 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-03-27 09:36:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5