wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Materiał filmowy o Zawadzie i Starym Młynie.

Strona główna » Aktualności » Materiał filmowy o Zawadzie i Starym Młynie.

wielkość tekstu:A | A | A

Pod tym adresem jest dostępny link z materiałem na temat sytuacji w Zawadzie http://katowice.tvp.pl/19620575/11042015-godz-1830

Przez dziennikarzy TVP Katowice został również przygotowany materiał o modernizacji Starego Młyna w Żarkach do programu Polska samorządna, data emisji: 21.04, godz. 16.30. W bloku o ratowaniu zabytków:
- TVP Opole, autor: Katarzyna Plewnia – Zamek w Polskiej Cerekwi
- TVP Katowice/Częstochowa, autor: K. Pierońska – Młyn w Żarkach
- TVP Rzeszów, autor: Beata Bartman – Uratowany dwór w Medyce
Ekspert  – przedstawiciel MKiDN – zasady finasowania ochrony zabytków w Polsce, zadania samorządów, możliwości zdobywania przez nie pieniędzy na remonty i wyposażenie obiektów .
Po emisji materiał będzie dostępny na stronie http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/programy/polska-samorzadna

 

 

 

czytano: 1240 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-04-13 09:41:51

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8