sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Stewardessy wylądowały w Przybynowie

Strona główna » Aktualności » Stewardessy wylądowały w Przybynowie

wielkość tekstu:A | A | A

W  Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez placówkę pt. „Spotkania z ciekawymi ludźmi” odbyło się spotkanie ze stewardesami reprezentującymi firmę lotniczą „SMALL PLANET”. Przemiłe panie - Bożena Rycąbel i Iwona Woźniak - opowiedziały młodej widowni o wykonywanym przez siebie zawodzie.

Wiele dziewcząt, marząc o takiej pracy, ma nadzieję, że dzięki niej zwiedzi cały świat. Żeby dostać pracę w liniach lotniczych, trzeba jednak mieć idealny stan zdrowia, zadbany wygląd, dobrze się uczyć i znać języki obce, a w  procesie rekrutacyjnym pokonać nawet kilkanaście kandydatek na jedno miejsce. Dziś nie odbywa się już długich egzotycznych rejsów, które zastąpiłyby wakacje, nie ma też mowy o wylegiwaniu się na plaży. To ciężki, odpowiedzialny zawód fizyczny, polegający często na podnoszeniu bagaży pasażerów, pchaniu ciężkich, cateringowych wózków. Nie mówiąc o permanentnym zmęczeniu, spowodowanym zmianą ciśnienia, temperatury i stref czasowych. Byłoby dobrze, aby każdy zdawał sobie z tego sprawę, wybierając swój przyszły kierunek drogi zawodowej.

Jak widac, oprócz wielu zalet praca ta ma i swoje minusy, co jednak nie ostudziło zapału uczniów, którzy zachwycili się perspektywą „bujania w obłokach”.

Spotkanie, któremu towarzyszyło wiele emocji i pytań, zakończyło się krótką scenką prezentującą, jak się zachować na pokładzie samolotu.

Samorząd Uczniowski, dziękując za spotkanie, życzył gościom samych szczęśliwych i spokojnych lotów. Z kolei panie stewardessy zaprosiły uczniów na kolejne spotkanie, tym razem jednak już na lotnisku w Pyrzowicach.

 

czytano: 2821 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-04-15 13:05:23

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6