sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dyżury Zarządu Rady Osiedla Centrum

Strona główna » Aktualności » Dyżury Zarządu Rady Osiedla Centrum

wielkość tekstu:A | A | A

Miło nam poinformować, że dzięki współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żarkach od 21 kwietnia br. w każdy wtorek w godz. 17.00-18.00 w siedzibie MGOK przy ul. Moniuszki 2 będą dyżurować członkowie Zarządu Osiedla Centrum.

Zgłaszać można wszystkie problemy i wnioski dotyczące obszaru działalności Rady Osiedlowej. Mogą one dotyczyć
m.in. spraw związanych z porządkiem, czystością i estetyką na osiedlu, a także bezpieczeństwem oraz przebiegiem prac inwestycyjnych realizowanych w jego obrębie.

 Zarząd Rady Osiedla Centrum w Żarkach

 

czytano: 740 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-04-20 07:53:07

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6