wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Biegli i maszerowali po jurajskich ścieżkach

Strona główna » Aktualności » Biegli i maszerowali po jurajskich ścieżkach

wielkość tekstu:A | A | A

Dokładnie 237 biegaczy stanęło na starcie II Biegu Jurajskich Ścieżek w miniona niedzielę (26.04.). Sportowych emocji nie brakowało, a uczestnicy imprezy doli z siebie wszystko. Jedni biegli, inni maszerowali. Wszystkich połączył wspólny wysiłek i aktywność. II Bieg Jurajskich Ścieżek przyciągnął do Żarek ludzi aktywnych i pełnych pasji. W półmaratonie rywalizowało ze sobą 84 biegaczy, w biegu na 10 km wystartowało 103 osoby, w Nordic Walking na 10 km rywalizowało 50 zawodników. Zawodnicy trasę ocenili jako wymagającą, ale dobrze przygotowaną.
- Gmina Żarki stawia na sport i turystykę. Dbamy o infrastrukturę w tym zakresie – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.  - Życzę wszystkim udanego startu i szybkiego powrotu do mety.

W półmaratonie najlepszy okazał się Piotr Magiera z Myszkowa z czasem 1:14:25, drugie miejsce zajął Dariusz Wilk z Będzina (1:18:14), trzecie miejsce zdobył Jakub Caban z miejscowości Moskorzew (01:19:25). Wśród pan w tej kategorii triumfowała Agnieszka Janocha z Żarek Letniska (1:34:12), druga była Justyna Sadzik z Będzina (1:35:50), trzecia Mariola Pasikowska z Żarek (1:45:18).
Specjalny blok imprez został zorganizowany dla najmłodszych. Dzieci miały zapewniono szereg atrakcji na obszarze Turystycznej Frajdy. Tu panie z przedszkola w Żarkach prowadziły animacje dla dzieci tu również specjalne zabawy z filcem organizowała Iza Szewczyk z Zagrody Maciejówka. Niespodzianki dla najmłodszych w konkursach ufundowali:  Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, EWERRO Sp. z o.o. Zorganizowano również specjalny bieg dla dzieci na odcinku 1 km.
- Zawodnicy przejeżdżają z najbliższymi. Żarki wraz z Leśniowem stanowią atrakcyjną ofertę turystyczną – przekonuje Stanisława Nowak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach.

II Bieg Jurajskich Ścieżek organizował Urząd Miasta i Gminy w Żarkach we współpracy z licznym gronem wolontariuszy oraz instytucji. Współorganizatorami byli: LKS Zieloni Żarki, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa, Przedszkole w Żarkach.

- Cieszę się, że biegi na jurajskich ścieżek cieszą się powadzeniem – powiedział Andrzej Jakóbczak, jeden z organizatorów, radny Rady Miejskiej w Żarkach. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej sportowej imprezy.

Wśród sponsorów znaleźli się: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, PROMAR, Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, EWERRO Sp. z o.o., Szkoły STM Częstochowa.
Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Przeor Klasztoru Ojców Paulinów ojciec Jerzy Kielech.

Wyniki dostępne pod adresem: http://wynikionline.pl/main/scores/event/15040026/m/1

Film z biegu dzięki uprzejmości Marcina Pasikowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=5q4Udzt_0A8&feature=share

czytano: 1174 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-04-27 15:03:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10