wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Majówka w Zaborzu

Strona główna » Aktualności » Majówka w Zaborzu

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 1 maja po raz pierwszy odbyła się w Zaborzu impreza majowa dla mieszkańców. Przygotowania do Majówki rozpoczęły się kilkanaście dni wcześniej od czynu społecznego mieszkańców, którzy posprzątali i uporządkowali tereny w centrum wsi. Wreszcie klomby będące jej wizytówką zaczęły wyglądać pięknie. (zdjęcia w załączeniu przed i po wykonaniu prac). Posprzątano i wykoszono trawę, nie koszoną od lat, również na terenie tzw. Ściegien na których odbywała się główna impreza.

Na Majówkę licznie przybyli mieszkańcy Zaborza, którzy raczyli się doskonałą grochówką wojskową, grillowaną kiełbaską i kaszanką i zapijali je piwem serwowanymi bezpłatnie. Była również muzyka i tańce, a do zabawy zachęcał zespół muzyczny. Dla dzieci atrakcją był dmuchaniec, na którym mogły bezpiecznie bawić się i skakać.
Na Majówkę przybyli również zaproszeni burmistrz Klemens Podlejski i dyrektor MGOK Magdalena Brzegowska.
Wstęp na imprezę był wolny, a całość sponsorowali radny Mirosław Jaskólski i sołtys Zaborza Lesław Stępień. Według mieszkańców impreza była bardzo udano, tylko pod koniec zakłócona padającym deszczem majowym.
(opracowanie i fot: Mirosław Jaskólski)

 

czytano: 949 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-06 13:06:52

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5