poniedziałek, 21 maja 2018 r.
imieniny obchodzą: Jan, Monika
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

70 rocznica zakończenia II wojny światowej.

Strona główna » Aktualności » 70 rocznica zakończenia II wojny światowej.

wielkość tekstu:A | A | A

Dnia 8 maja, w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku odbyła się akademia upamiętniająca walczących w obronie Ojczyzny. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Stanisława Nowak przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach, Wioletta Król radna Jaworznika, Joanna Pilis sołtys Jaworznika, Jerzy Kot prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik , ks. Marek Pacyna proboszcz parafii w Jaworzniku, Mariola Woś przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Jaworzniku,  Jadwiga Podlejska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku oraz cała społeczność przedszkolna i szkolna wraz z nauczycielami.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” nastąpiła część artystyczna.  Na tle pięknej dekoracji, wystawy zdjęć i eksponatów z czasów II wojny światowej talentem deklamacyjnym wykazali się uczniowie z klas II i III oraz uczniowie z klas V i VI. Młodzi aktorzy przygotowali także piosenki patriotyczne oraz prezentację multimedialną.

Na zakończenie delegacja uczniów udała się pod tablicę upamiętniającą poległych  w okresie II wojny światowej znajdującą się na ścianie kościoła parafialnego w Jaworzniku, złożyła kwiaty i zapaliła znicze.

Lekcja historii okazała się niesamowitą przygodą z tematami trudnymi, wielkimi i ważnymi. Akademia pokazała, że mamy co w Polsce świętować, oraz  że powinniśmy być dumni z ludzi, którzy ją tworzyli i należy często przypominać o ważnych dla naszej Ojczyzny wydarzeniach. 

Uczniów do akademii przygotowały Małgorzata Gurbała i Ewelina Nowakowska. Oprawą muzyczną zajął się Marcin Todynek.
M.G.

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1728 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-12 08:14:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Liga Młodych Talentów.

  Na stadionie LKS Zieloni Żarki odbyła się pierwsza kolejka Ligi Młodych Talentów. Rozgrywki organizowane przez klub ...

  dodano:21 maja 2018 czytano: 36 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 2 czerwca.

  Zapraszamy na drugi w tym roku  Kupiecki Sąsiek. Na Targowisku w Żarkach w dniu 2 czerwca 2018 r.  otwarte zostaną ...

  dodano:21 maja 2018 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Zabawy z czytaniem.

  W ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK w dniach od 8-15 maja odbyło się NARODOWE CZYTANIE DZIECIOM W BIBLIOTECE. ...

  dodano:21 maja 2018 czytano: 44 razy
  czytaj więcej
 • Zagłosuj na plac zabaw!

  Czy chcesz aby uczniowie w Szkole Podstawowej w Żarkach mieli rewelacyjny plac zabaw? Trwa głosowanie o takie właśnie ...

  dodano:18 maja 2018 czytano: 105 razy
  czytaj więcej
 • Samochód dla OSP Jaworznik.

  Dzisiaj (17.05.)  została podpisana umowa na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Jaworznik. Gminę Żarki ...

  dodano:17 maja 2018 czytano: 104 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9