piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

90 lat OSP w Kotowicach

Strona główna » Aktualności » 90 lat OSP w Kotowicach

wielkość tekstu:A | A | A

Nowy sztandar, nowe hełmy, odznaczenia to prezenty z okazji jubileuszu 90-lecia jednostki OSP w Kotowicach. Strażacy świętowali w  sobotnie popołudnie (16.05.) przy ładnej słonecznej pogodzie na placu przy remizie.

Uroczystą mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Mirosław Wójcik. W trakcie nabożeństwa dokonał poświecenia nowego sztandaru oraz nowych hełmów, które będą ochotnikom służyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

W czasie oficjalnej części uroczystości wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Myszkowie Zdzisław Ucieklak przekazał na ręce burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, a ten na ręce strażaków z Kotowic nowy sztandar. Na nowy sztandar została przypięta Złota Odznaka dla Jednostki OSP w Kotowicach.

Prezes jednostki druh Jan Kot odczytał historię straży pożarnej w Kotowicach. Wysłuchali jej goście zaproszeni wśród których znalazła się: przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, radni: Wioletta Król, Aneta Bernacka, Alek Zieliński, Paweł Labocha, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej Sergiusz Wiśniewski, druhny i druhowie z jednostek OSP z terenu Gminy Żarki: Jaworznika, Czatachowy, Przybynowa, Ostrowa, Żarek. Nie brakował również orkiestry dętej OSP Przybynów.

Sobotnia uroczystość stała się również okazją do przekazania odznaczeń dla ochotników z Kotowic. Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał Henryk Martyniak. Złote medale za zasługi dla pożarnictwa przyznano dla Józefa Sołtysiaka, Jerzego Sołtysiaka, Jana Kota, srebrne dla księdza Mirosława Wójcika, Tadeusza Mygi, brązowy dla Bogumiła Sołtysiaka.

 

czytano: 1099 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-18 12:02:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8