sobota, 23 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Feliks, Konrad
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Cała Polska Czyta Dzieciom, również w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Cała Polska Czyta Dzieciom, również w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Tydzień Bibliotek obchodzony jest w dniach 8-15 maja. To wydarzenie promuje czytelnictwo wśród najmłodszych.  Bibliotekarze z Żarek przyłączyli się  również do akcji.
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żarkach aktywnie uczestniczy w tej akcji, zapraszając do czytania znane osoby z naszego miasteczka. W tym roku przedszkolakom czytały grupy teatralne z Myszkowa pod kierunkiem Joanny Ożóg – mówi Henryka Janusiewicz, kierująca żarecką książnicą.

Grupa „ Akcja” czytała tekst o Mikołajku. Maluchy z zaciekawieniem słuchały przygód Mikołajka chłopca, który mieszka z rodzicami we Francji. Lubi czytać książki, jeździć na rowerze i spędzać czas z kolegami. Jego przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku.

Grupa „Fajrant” czytała przygody Kubusia Puchatka. Książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci.

Przy okazji odwiedzin w Bibliotece dzieci zapoznały się z zasadami zapisu do biblioteki, jakie zbiory biblioteka posiada. Na koniec dzieci przeglądały książeczki dostępne w bibliotece. Dla maluchów był to początek przygody z Biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

 

czytano: 881 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-19 11:26:52

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5