sobota, 23 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Feliks, Konrad
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nagrody za rysunki.

Strona główna » Aktualności » Nagrody za rysunki.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14 maja 2015 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury w Żarkach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Bajki edukacyjne z Maciejówki” . Komisja w składzie: Izabela Szewczyk – Zagroda Edukacyjna Maciejówka, Barbara Zjawińska –  Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Elżbieta Balwierz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej po obejrzeniu 118 prac zgłoszonych do konkursu, postanowiła przyznać 20  równorzędnych nagród w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I – wiek 4 - 6 lat  nagrody otrzymali:
Dominika Strzelczyk - Przedszkole Publiczne w Żarkach, Oliwia Mizera – Odział Przedszkolny przy SP w Zawadzie, Michalina Balsam – Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 35 w Częstochowie, Nadia Gawęda – Koło Plastyczne przy Przedszkolu w Żarkach, Anna Bętkowska – Pińczyce, Kinga Zagusta – Przedszkole w Przybynowie, Kuba Ingram – Przedszkole Publiczne w Żarkach, Ola Skorupa - Przedszkole Publiczne w Żarkach, Monika Kasprzak - Myszków.

Kategoria II – wiek 7 – 9 lat nagrody otrzymali:
Julia Przyborowska – Szkoła Podstawowa w Jaworzniku, Magdalena Radosz – Szkoła Podstawowa w Żarkach, Kacper Szczepańczyk – Szkoła Podstawowa w Jaworzniku, Kamil Kuśmierz – Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Emilia Parandyk – Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, Kuba Bareła – Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Jan Karal – Szkoła Podstawowa w Żarkach, Madzia Garska – Szkoła Podstawowa w Żarkach, Mateusz Dłubała – Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Natalia Rzepka - Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Jakub Klimas – Szkoła Podstawowa w Żarkach.
Do każdej bajki zostały wybrane i nagrodzone 4 rysunki. Nagrodzone prace zostały opublikowane w książce „Bajki edukacyjne z Maciejówki”.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach.

 

czytano: 1003 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-20 13:24:36

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4