wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dzień Dziecka w Suliszowicach 6 czerwca.

Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka w Suliszowicach 6 czerwca.

wielkość tekstu:A | A | A

Impreza zaczyna się o godz.15-ej. Będą kiełbaski i chlebek z grila, lody, owoce, słodycze, soki. – Ciasta zostaną przygotowane przez założone w maju KGW Słowianki – informuje sołtys Jolanta Cichoń, która zaincjowała powstanie grupy. KGW po raz pierwszy zaprezentuje się właśnie z okazji Dnia Dziecka. Dodatkową atrakcją stanie się losowanie nagród dla każdego uczestnika imprezy i dyskoteka dla najmłodszych.

- Główną atrakcją będzie przekazanie wspólnego prezentu dla dzieci dla świetlicy w Suliszowicach, ale na ten moment nie zdradzam, jaka to niespodzianka – mówi sołtys.

Zapraszam serdecznie. Wstęp wolny. Początek godz. 15.00. Spotkanie przewidziane na terenie Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach.

 

czytano: 880 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-29 11:58:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13