wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

I Mistrzostwa w Piłce Nożnej dziewcząt

Strona główna » Aktualności » I Mistrzostwa w Piłce Nożnej dziewcząt

wielkość tekstu:A | A | A

Na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera  w Żarkach został rozegrany turniej  I Mistrzostwa w Piłce Nożnej dziewcząt  o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławy Nowak i Przewodniczącej Rady Rodziców przy  SP w Żarkach Anety Bernackiej, które ufundowały nagrody dla zwycięzców. Do turnieju przystąpiło  pięć  szkół podstawowych z powiatu myszkowskiego. Drużyny rozgrywały spotkania systemem każdy z każdym. Nasze reprezentantkinie okazały się zbyt gościnne i zajęły dwa pierwsze miejsca  w turnieju.                           

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Żarkach:  Przemysław Maślankiewicz, Marcin Nowak, Mateusz Gawroński, Krzysztof Błaszczyk i Mariola Pasikowska.                                                                  

- Dziękujemy wszystkim szkołom za przybycie oraz sportową rywalizację. Zapraszamy za rok – powiedział  na zakończenie do zebranych dyrektor Tadeusz Pakuła.

Wyniki turnieju:
I miejsce w turnieju zajęła drużyna– SP ŻARKI II
II miejsce w turnieju zajęła drużyna– SP ŻARKI I
III miejsce w turnieju zajęła drużyna– SP MYSZKÓW NR 3
IV miejsce w turnieju zajęła drużyna– SP MYSZKÓW NR 1
V miejsce w turnieju zajęła drużyna– SP KOZIEGŁOWY

Skład zwycięskiej drużyny z Żarek: Anna Adamczak, Marta Marszałek, Anna Rasztabiga, Angelika Kowacka, Dominika  Mędrecka, Martyna Tomzik, Barbara  Ptasińska, Katarzyna Rał, Wiktoria Elmanowska , Klaudia Leśniak.
Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały: Marta Marszałek i Ola Bernacka z SP Żarki. Uczennice dostały cenne nagrody w postaci piłek, by dalej mogły podnosić swoje umiejętności.

Anna Rasztabiga z SP w Żarkach strzeliła najwięcej bramek podczas całego turnieju i otrzymała statuetką dla króla strzelców.
 

 

czytano: 3349 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-03 09:14:41

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10