wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dzieci dla mam

Strona główna » Aktualności » Dzieci dla mam

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 3 czerwca w Świetlicy „Przystań” w Wysokiej Lelowskiej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki i Dziecka zorganizowane przez radną Lidię Kowacką, sołtys Elżbietę Nowak wraz z radą sołecką.

Uroczystość uświetniły występy dzieci i młodzieży. Najmłodsi przygotowali wiersze oraz laurki i kwiaty z krepiny wykonane podczas zajęć w świetlicy, nastolatki postawiły na występ wokalny.

Atrakcją wieczoru był występ młodzieżowego zespołu DSS z Myszkowa. Kilka utworów wykonał także zespół „WYSOCZANKI”. Wieczór umilił poczęstunek przygotowany przez  radną, sołtys oraz panie z rady sołeckiej. Na placu zabaw odbyły się konkursy i zabawy dla najmłodszych: przeciąganie liny, wyścig w wokach, rzuty do celu itp. Organizatorzy zapewniają ze nie była to ostatnia impreza w tym roku.

Przygotowała Elżbieta Nowak sołtys wsi Wysoka Lelowska.

 

czytano: 806 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-11 11:46:55

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6