sobota, 19 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szlak konny w trzech gminach.

Strona główna » Aktualności » Szlak konny w trzech gminach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 17.06.2015r. włodarze trzech gmin: Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka oraz Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera zakończyli partnerski projekt: „Budowa międzygminnego szlaku konnego- orężem turystyki w gminach Koziegłowy, Poraj, Żarki”, który finansowany był w 85 proc. ze środków UE.

Wynikiem prac jest przygotowanie infrastruktury aktywnych form wypoczynku niezbędnej do uprawiania turystyki konnej w postaci: 120 kilometrów szlaku, 7 punktów postojowych, profesjonalnego toru T.R.E.C na terenie wspomnianych trzech gmin. Całość zadania jest promowana poprzez wydaną mapę turystyczną, krótki film promujący oraz stronę internetową: www.szlaki-konne.com.pl

- Jura to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki, co widać na naszych ścieżkach pieszo-rowerowych, dlatego cieszę się że w kolejnym partnerskim projekcie mogliśmy stworzyć infrastrukturę, która będzie służyć kolejnym grupom turystyki i rekreacji - mówi burmistrz Klemens Podlejski. Bardzo dużym atutem szlaku jest to , iż łączy on nas z pozostałą częścią Jury Krakowsko-Częstochowskiej poprzez połączenie z popularnym Transjurajskim Szlakiem Konnym w Czatachowie.

 

 

 

<p style="text-align: justify;" justify;\"=""> 

czytano: 965 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-22 13:07:30

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7