niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mistrzyni Europy Nordic Walking Mariola Pasikowska

Strona główna » Aktualności » Mistrzyni Europy Nordic Walking Mariola Pasikowska

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 20 czerwca odbyły się I mistrzostwa Europy zorganizowane przez Slovak Nordic Walking Association. Reprezentantka Positive Energy z Żarek Mariola Pasikowska  wywalczyła 1 miejsce w OPEN KOBIET, 1 miejsce w kategorii wiekowej i 8 miejsce wśród wszystkich startujących zawodników!

Zawody pokonała z czasem 1:21:12,97, wyprzedzając o 4 minuty Słowaczkę.  Na trasie zawodnicy ze Słowacji, Czech, Włoch, Niemiec, Szwajcarii i oczywiście Polski. Zawody zostały rozegrane w miejscowości  Štrbské Pleso w słowackich Wysokich Tatrach, na wysokości ponad 1300 m n.p.m., trasa miała 12 km długości, były ostre podejścia i strome zejścia, w temperaturze 7-9 st. C i przy padającym deszczu i gradzie!  Na trasie profesjonalni sędziowie.

- Od początku zdobyłam prowadzenie wśród kobiet, celem było utrzymanie się wśród najlepszych mężczyzn zawodów. Do startu przygotowałam się trenując wytrzymałość oraz siłę. Mimo trudnych warunków udało się utrzymać prawidłową technikę marszu.  Na mecie przywitali mnie moi koledzy z Polski !Zawody wygrał reprezentujący Regatta Nordic Team Częstochowa Daniel Wojtasiński, wyprzedzając na mecie o 2 sekundy Rafała Kuchtę z Chełmka – informuje Mariola Pasikowska.

 

czytano: 969 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-23 09:57:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6