wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nasi laureaci

Strona główna » Aktualności » Nasi laureaci

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 23 czerwca 2015 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w Jastrzebiu k/Poraja odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XII edycji międzyszkolnego konkuru plastycznego "Wiosna w lesie", którego organizatorem było Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Złoty Potok.
Na konkurs wpłyneło 113 prac plastycznych z 13 szkół podstawowych oraz 12 przedszkoli.

Wsród nagrodzonych znalazły się dzieci z terenu gminy Żarki, m.in.: z Przedszkola Publicznego w Żarkach: Aleksandra Skorupa, Samuel Męcik, Kinga Piskorska, oddział w Kotowicach: Mateusz Sołtysiak, Julia Szczechla, Tatiana Hacaś, z Oddziału Przedszkolnego w Przybynowie: Kinga Zagusta, Zuzanna Gromada, Marta Duda, Szkoły Podstawowej w Przybynowie: Amelia Chatys, Zuzanna Rycąbel oraz wielu wyróżnionych.

Na liście nagrodzonych są również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarkach: Sandra Gryl z kl. 1c, Weronika Nowakowska z kl. 1b i Franciszek Suchecki z kl. 3a.

 

<p style="text-align: justify;" justify;\"="">W załączeniu pełna lista nagrodzonych. Gratulujemy

 

czytano: 901 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-30 13:08:16

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10