wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Biegali z duchami

Strona główna » Aktualności » Biegali z duchami

wielkość tekstu:A | A | A

Blisko 280 zawodników wzięło udział w Nocnym Biegu po Jurajskich Ścieżkach. Przyjechali z różnych części kraju, aby aktynie  spędzić czas i spotkać duchy. Piątkowy wieczór zgromadził nieopodal bramy leśniowskiego sanktuarium rzesze miłośników biegania i kijków Nordic Walking. Wszystkich przyciągnęły jurajskie ścieżki, a dokładniej nocny bieg organizowany w dniu 3 lipca.

- Zainteresowanie było olbrzymie – mówi Andrzej Jakóbczak, organizator. – Po kwietniowym biegu pomyśleliśmy, że warto tak atrakcyjne ścieżki wykorzystać również na otwarcie wakacji i zorganizować nocny bieg.

Ze względu na położenie na Jurze, która ma wiele interesujących legend postanowiono bieg zorganizować pod hasłem Biegaj z duchami i okazało się, że to pomysł trafiony w dziesiątkę.

- Witam na starcie ludzi aktywnych, którzy mają mocne nerwy – witali burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski i przeor leśniowskiego sanktuarium ojciec Jerzy Kielech.

Kolorowy tłum, na głowie każdego uczestnika oświetlenie, odblaskowe opaski, a na mecie odblaskowe medale. Po drodze liczne strachy: damy, postać Śmierci, diabeł i inne, które dodały niezwykłej oprawy. Wszyscy wrócili na metę z uśmiechami na twarzy.

Wśród pań w biegu pierwsze miejsce zajęła Aneta Ostrowska z Częstochowy (40,09), drugie miejsce – Magdalena Jończyk z Parkoszowic (42,18), trzecie miejsce Natalia Grzebisz ze Złotego Potoku (42,21). Wśród panów w bieganiu najlepszym okazał się Rafał Formicki z Zawiercia (30,04), drugi – Bruno Makar z Częstochowy  (33,24), trzeci – Jakub Caban (34,19).

Z kijkami najszybciej dotarła do mety Angelika Pietrzyk z Janowa (1,04), druga – Tatiana Galińska z Parkoszowic (1,09), trzecia – Anna Szczepańska z Bytomia (1,12). Wśród panów triumfował Grzegorz Dors z Janowa (59,13), drugi był Rafał Kozik z Janowa (1 h 32 sekundy), trzeci – Leszek Mielcarek z Bytomia (1 h 2 minuty).
Osobom na podium nagrody wręczali burmistrz Klemens Podlejski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak.

Organizatorem biegu była Gmina Żarki, a wśród współorganizatorów znaleźli się: LKS Zieloni Żarki, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa.
Chcesz wiedzieć więcej o turystyce w Żarkach zapraszamy na www.turystykazarki.pl
 

czytano: 891 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-07-06 15:44:04

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10