czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Aktywność popłaca.

Strona główna » Aktualności » Aktywność popłaca.

wielkość tekstu:A | A | A

Od 2008 roku w ramach projektów z zakresu Aktywnej Integracji przeszkolono 105 osób. Z tego grona dzisiaj 42 osoby mają stałe zatrudnienie. Dobiegł końca kolejny etap realizacji unijnego projektu „Aktywna integracja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych na terenie gminy Żarki” na lata 2014-2015.
Uczestniczyły w nim 22 osoby w wieku aktywności zawodowych, które korzystają z ze świadczeń pomocy społecznej.

- Na realizację tego ostatniego projektu otrzymaliśmy wsparcie w postaci środków unijnych, całość projektu wyniosła 227 421,00 zł – informuje Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.
Uczestnicy w ramach projektu skorzystali z treningu kompetencji i  umiejętności społecznych w tym pokonywania barier komunikacyjnych, umiejętnego wyrażania i  przyjmowania krytyki, autoprezentacji, poznania metod radzenia sobie ze stresem, zwiększenia wiary we własne siły, analizowanie indywidualnych potrzeb i możliwości.

- Otrzymali także wsparcie na warsztatach aktywnego poszukiwania pracy z doradcą zawodowym. Ponadto zdobyli wiedzę dot. udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, uczestniczyli w spotkaniu z tematyki równości szans w życiu społecznym – dodaje Ewelina Polak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

Najważniejsze w ramach projektu była jednak możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych. I tak 8 osób uzyskało kwalifikacje na kursie mała gastronomia z elementami organizacji imprez okolicznościowych, florystyką i kasą fiskalną, 6 osób - kurs opiekunki osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci, 4 osoby - kurs obsługi wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowej, 4 osoby uzyskały kwalifikacje na kursie pracownik administracyjno-biurowy, 5 osób ukończyło kurs kosmetyczki z elementami wizażu, 3 osoby zakończyły kurs prawa jazdy kat. B, 1 osoba ukończyła kurs komputerowy z elementami telepracy i sprzedaży internetowej oraz 2 osoby - kurs magazyniera z obsługą komputerowego programu magazynowego.

Projekt zakończono uroczystym spotkaniem i wręczeniem dyplomów dla uczestników przez kierownik MGOPS w Żarkach Teresę Kowacką i skarbnik Dorotę Muchę.

 

czytano: 772 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-07-20 08:58:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11