wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Biegaj z Żarkami

Strona główna » Aktualności » Biegaj z Żarkami

wielkość tekstu:A | A | A

To nazwa sekcji biegania, która powstała przy stowarzyszeniu LKS Zieloni Żarki. Nowo wybrany zarząd postanowił, iż będzie promował  gminę Żarki nie tylko poprzez piłkę nożną, ale również poprzez bieganie. Zapraszamy wszystkich chętnych: amatorów i profesjonalistów z gminy Żarki i nie tylko do wspólnego trenowania. Pierwsze zajęcia zaplanowano na dzień 12 sierpnia (środa), zbiórka o godz. 19.00 koło budynku LKS Zieloni Żarki przy ul. Steinkellera  3.

- Rozpoczniemy od wspólnego marszu przeplatanego biegiem, zajęcie poprowadzi Angelika Żoń mieszkanka naszej gminy która ma za sobą kilka maratonów, półmaratonów i innych biegów -  dodaje prezes Zielonych Ania Stodółkiewicz.  Wszelkie informacje na fb: Biegaj z Żarkami

 

czytano: 672 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-11 13:00:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9