wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Remont drogi w Jaroszowie do końca września.

Strona główna » Aktualności » Remont drogi w Jaroszowie do końca września.

wielkość tekstu:A | A | A

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski podpisał umowę na remont ulicy w Jaroszowie. Zadanie o wartości blisko 100 tys. zł wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Myszków z siedzibą w Żarkach. Planowany termin rozpoczęcia i zakończenia prac to wrzesień tego roku.

Gmina Żarki otrzymała w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dofinansowanie w 2015r. zadania pn. "Remont ciągu dróg w Jaroszowie na długości 600mb".  Wysokość dotacji wynosić nie więcej jednak niż 80 proc.  wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego.

- Dwadzieścia procent dokładamy z budżetu Gminy Żarki. Przetarg już rozstrzygnięty, umowa podpisana – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

P.R.D.M. Myszków Sp. z o.o. z Żarek złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na kwotę 97 858,80zł. Wartość dofinasowania wynosi 78 287,00 zł, pozostała kwota w wysokości 19 571,80 zł jest dokładana z budżetu Miasta i Gminy w Żarkach. W ramach zadania planuje się wykonanie remontu drogi i położenie nakładki asfaltowej na drodze, utwardzeniu poboczy.

 

czytano: 810 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-12 10:00:53

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 14