czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kupiecki Sąsiek w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Kupiecki Sąsiek w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

Pierwszy w tym roku  Kupiecki Sąsiek już za nami. Na Targowisku w Żarkach w dniu 12 sierpnia 2015 otwarte zostały wrota Kupieckiego Sąsieku. Zakupy naszym gościom umilała Kapela Ani - Ani z Żarek. Odwiedzający stodołę mogli się zaopatrzyć w prawdziwy chleb na zakwasie, chleb tatarczuch, smalec, mleko i ser kozi, sernik  z koziego sera, lizaki i słodycze z Manufaktury Słodyczy Hokus Pokuss. Nie zabrakło również rękodzieła wykonywanego na naszym terenie: koronek, produktów z filcu wykonanych przez panią Izę Szewczyk, kartek wykonanych haftem krzyżykowym, artykułów dekoracyjnych z wikliny przygotowanych przez Pracownię EtnoJura.  
Na wrotach stodoły swoje obrazy olejne zaprezentowała  Wiesława Gryzik, odwiedzający mogli również zaopatrzyć się w miody z domowej pasieki, pyłek kwiatowy i kit pszczeli. Organizatorem Kupieckiego Sąsieku był Dom Kultury i Urząd Miasta i Gminy Żarki.

Na następny sąsiek zapraszamy  5 września br.

 

czytano: 937 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-13 12:51:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3