wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wakacyjne remonty w szkołach.

Strona główna » Aktualności » Wakacyjne remonty w szkołach.

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie w żareckim gimnazjum będą mieli elektroniczny dziennik, a Szkoła Podstawowa w Żarkach zabezpieczyła się nowoczesnym monitoringiem przed aktami wandalizmu. Warto wiedzieć, jakie nowości czekają na uczniów i nauczycieli.

W Szkole Podstawowej w Żarkach w wakacje został wyremontowany korytarz główny. Przygotowano podłoże i położono nową wykładzinę, pomalowano lamperię, a wzdłuż ścian pojawiły się nowe ławeczki dla uczniów. Wyremontowany został pokój intendentki.

Przeprowadzono również prace na podwórku szkolnym. Zamontowano 24 metry ogrodzenia od strony wschodniej oraz uzupełniono zniszczone fragmenty płotu  od strony południowej. W trakcie jest wymiana wykruszonej kostki brukowej przed budynkiem. Łącznie nowe bruki pojawią się na 400 metrach kwadratowych.

- Bardzo nas cieszy montaż monitoringu. Teraz 23 kamery najnowszej generacji  pozwalają obserwować miejsca nawet w całkowitej ciemności. Ponadto szkoła zyskała nowoczesne urządzenia rejestrujące z bardzo długim czasem rejestracji zdarzeń – mówi Tadeusza Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach. - Nowy system monitoringu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz pozwoli lepiej chronić budynek szkoły oraz plac szkolny przed aktami wandalizmu. Monitoring wykonano ze środków własnych.

W Szkole Podstawowej w Przybynowie wyremontowano szatnie, dwie przebieralnie na wf, dolny korytarz. – Dla każdego ucznia zakupiono szafkę do szatni. To zadanie jest w trakcie realizacji – mówi Edyta Brodzik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przybynowie. – Całość wydatków to kwota około 20 tys. zł i pochodzi od Rady Rodziców. W podstawówce została również pomalowana pracownia komputerowa i pokój nauczycielski.

W Szkole Podstawowej w Jaworzniku udało się wycyklinować i pomalować parkiet w sali gimnastycznej oraz wykonać malowanie ścian po zalaniu deszczem. - Łącznie wydatkowano około 8,4 tys. zł – mówi Jadwiga Podlejska, dyrektor SP w Jaworzniku.

W Przedszkolu w Żarkach przeprowadzono remont dwóch łazienek. – Wymieniono instalacje, założono płytki i nowe urządzenia – mówi Lidia Szczepankiewicz, dyrektor placówki.

Natomiast w Gimnazjum w Żarkach w związku z wprowadzeniem od 1 września dziennika elektronicznego wyposażono każdą pracownię w komputer z dostępem do Internetu. Pracownia matematyczna zyskała 11 nowych zestawów komputerowych z dostępem do sieci dla uczniów. Ponadto wykonano bieżące naprawy w toaletach i odświeżono lamperię na holu głównym. - W gimnazjum działa monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wartość przeprowadzonych prac i zakupów to blisko 15 tys. zł – wyjaśnia Anna Janocha, dyrektor Gimnazjum w Żarkach.
(przygotowała  i fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

czytano: 934 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-24 11:24:05

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5