wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pojazdy zabytkowe w Żarkach 29.08., godz. 19.00

Strona główna » Aktualności » Pojazdy zabytkowe w Żarkach 29.08., godz. 19.00

wielkość tekstu:A | A | A

Nocne ściganie pojazdów zabytkowych w najbliższą sobotę (29.08.) na Targowisku Miejskim w Żarkach to atrakcja XXX Częstochowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

W ramach rajdu w dniach 28 do 30 sierpnia ponad 50 załóg odwiedzi Jurę Krakowsko-Częstochowską. Jest to zarazem IV runda Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych. Specjalny przystanek zaplanowano w Gminie Żarki. Podczas nocnego ścigania na Żareckich Jarmarkach zawodnicy sprawdzą się na szybkiej próbie sportowej. Początek imprezy godz. 19.00.

- Uczestnikami są kierowcy i piloci startujący w pojazdach o wysokim stopniu oryginalności, produkowanych do 1985 r. Auta zachowane i utrzymane w historycznych warunkach – mówi Marcin Stryczak, prezes Częstochowskiego Automobilklubu, a zarazem Mistrz Polski Pojazdów Zabytkowych w klasie post 1965 a potem post 1960.

– Zapraszam serdecznie do Żarek do kibicowania załogom w zabytkowych pojazdach. Wstęp wolny – zaprasza Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki, który objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem.

 

czytano: 998 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-24 15:23:51

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8