wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Umiejętności, wiedza, współpraca

Strona główna » Aktualności » Umiejętności, wiedza, współpraca

wielkość tekstu:A | A | A

Sześciu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach realizuje projekt "Jestem cząstką przyrody - organizowanie imprez naukowych w szkole" w ramach programu Erasmus Plus.  Odbyli oni w dniach 8-15 lipca szkolenie na Malcie.

Tematyka projektu ściśle wiąże się z działaniami i wizją szkoły. Patronem szkoły jest Władysław Szafer - biolog i przyrodnik ,więc tematy te są szczególnie bliskie wszystkim nauczycielom. Zasadniczym celem projektu było wzbogacenie umiejętności i wiedzy nauczycieli z zakresu nauk przyrodniczych, ekologii i języka obcego. Zdobyte doświadczenia będą wykorzystywane w sposób atrakcyjny w swojej pracy z uczniami przy użyciu nowoczesnych metod multimedialnych. Bardzo ważnym elementem realizacji projektu było przygotowanie językowe nauczycieli. Odbyli oni kurs przed wyjazdem, który udoskonalił ich umiejętności językowe w oparciu o zakres słownictwa szkoleniowego. Wiedza ta okazała się bardzo przydatna, gdyż każdy uczestnik mobilności poradził sobie celująco w czasie szkolenia na Malcie.
- Pracowaliśmy w grupach z osobami z całej Europy. Nie mieliśmy problemów z komunikacją. Każdego dnia przybywało nam słownictwa i odwagi, aby pytać o różne rzeczy, czy wyrażać swoje opinie - powiedziała Joanna Gil, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

- Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy nauczycielami, którzy pracują na wizerunek szkoły i promują ją w języku angielskim. Nie trzeba być anglistą, żeby się porozumiewać z uczestnikami z innych krajów. Jako nauczyciel języka angielskiego mogę przyznać, że jestem dumna z moich kolegów i koleżanek, że mają chęci i chcą się uczyć języka obcego - powiedziała Agnieszka Stróżna, nauczyciel języka angielskiego.

- Upowszechnienie  pracy projektowej w języku obcym, szereg filmów w języku angielskim, które powstały podczas wyjazdu pozwoliły zaistnieć naszej szkole  na europejskich forach  wymiany doświadczeń. Nauczyciele mogą pochwalić się wieloma publikacjami na platformach edukacyjnych typu SEEP, etwinning, blogach i Facebooku - dodaje Tadeusz Pakuła, dyrektor szkoły.

Udział w projekcie przyczynił się do rozwoju osobistych i zawodowych kompetencji  w organizowaniu działań naukowych, nawiązaniu kontaktów z partnerami międzynarodowymi, otwarciu się na innowacyjne metody pracy. Nie bez znaczenia jest tez rozwój kompetencji kulturowych, poprzez poznanie kraju, jego kultury, zabytków, instytucji naukowych i mieszkańców.

Nauczyciele realizujący projekt dziękują dyrekcji szkoły oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Żarkach za pomoc i wsparcie przy realizacji projektu.

Autorzy i uczestnicy mobilności:
Agnieszka Stróżna, nauczyciel języka angielskiego
Joanna Gil, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Beata Maślankiewicz, nauczyciel edukacji wczesnoszkolej
Anna Madejska, nauczyciel przyrody
Mariola Pasikowska, nauczyciel wychowania fizycznego
Marcin Nowak, nauczyciel wychowania fizycznego

 

czytano: 970 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-25 14:05:11

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7