czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Gmina Żarki na Dożynkach Powiatowych w Koziegłowach.

Strona główna » Aktualności » Gmina Żarki na Dożynkach Powiatowych w Koziegłowach.

wielkość tekstu:A | A | A

Marta i Rafał Szczeblewscy z Jaroszowa prowadzący stajnię Jaroszówka otrzymali nagrodę dla wyróżniających się rolników. Na scenie zaprezentowały się również cztery zespoły śpiewacze z terenu Gminy Żarki. Ostatnia niedziela sierpnia (30.08.) upłynęła pod znakiem Dożynek Powiatowych w Koziegłowach.

Nagrodę burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak przekazano Marcie i Rafałowi Szczeblewskim prowadzącym gospodarstwo rolne w Jaroszowie. Na scenie prezent przekazała Katarzyna Kulińska-Pluta z UMIG Żarki.

- Najważniejszymi w naszej zagrodzie są klacze o wdzięcznych imionach: Gryka, Gabi, Aria, Novela – mówi Marta Szczeblewska, która jest również uprawnioną hipoterapeutką, dlatego w gospodarstwie często goszczą dzieci niepełnosprawne. Gospodyni specjalizuje się w nauce jazdy konnej z nastawieniem na najmłodszych.

Gospodarze z powadzeniem promują Gminę Żarki i powiat myszkowski w ramach imprez jeździeckich w województwie śląskim. Stajnia Jaroszówka znajduje się przy szlaku konnym wytyczonym w ramach partnerskiego projektu trzech gmin: Koziegłowy, Poraj, Żarki.  Jaroszówka to również miejsce edukacji dla dzieci i rodzin zainteresowanych tajnikami jeździectwa i funkcjonowania gospodarstw z końmi.

Na scenie zaprezentowały się cztery zespoły śpiewacze Gminy Żarki z programem artystycznym oraz przekazując tradycyjne wieńce dożynkowe. Kopka od Zespołu Lira trafiła do rąk posłanki Haliny Rozpondek, Ostrówiolinki podarowały wieniec zastępcy burmistrza Myszkowa Iwonie Franelak, Wysoczanki obradowały przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzeja Jastrzębskiego, a Magdalena Brzegowska w imieniu burmistrza Klemensa Podlejskiego odebrała wieniec od Zespołu Kłos z Jaworznika.

(fot: Magdalena Brzegowska, Katarzyna Kulińska-Pluta,  tekst. Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

czytano: 948 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-08-31 10:42:54

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10