piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Internauto zagłosuj za swoim.

Strona główna » Aktualności » Internauto zagłosuj za swoim.

wielkość tekstu:A | A | A

Dwa stowarzyszenia z terenu Gminy Żarki proszą o głos w ramach głosowania  internetowego. Obydwa wystartowały II edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanym przez Bank Zachodni WBK. Organizacje już uzyskały granty na swoje projekty, ale teraz dzięki internetowemu głosowaniu mają szansę na dodatkowe nagrody w wysokości 5 tys. zł., 3,5 tys. zł. oraz 2 tys. zł.

Głosowanie trwa do 6 września Nagrody otrzymają organizacje, które zdobędą największą liczbę głosów. Wystarczy wejść na stronę http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html i oddać głos, który następnie potwierdza się poprzez swój adres mailowy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Trójwsi - Ostrowa, Przybynowa i Zaborza zgłosiło do konkursu projekt pt. „Renowacja pomnika bohaterów II wojny światowej w miejscowości Przybynów”. W opisie czytamy: „Naszym projektem jest pomnik znajdujący się w miejscowości Przybynów. Pomnik, który jest wizytówką naszej miejscowości, kawałkiem jej historii, stoi przy drodze na szlaku pielgrzymkowym, lecz w ciągu 32 lat, czas i warunki atmosferyczne doprowadziły do jego zniszczenia. Pomnik poświęcony jest miejscowym bohaterom poległym w walce z okupantem w latach 1939 – 1945. Naszym wielkim pragnieniem jest renowacja pomnika i ogrodzenia, położenie kostki przed pomnikiem i uporządkowanie pobocza. Przed pomnikiem chcemy ustawić tablicę pamiątkową opisującą historię walk w Przybynowie, aby liczni turyści szlaku pielgrzymkowego i turystycznego poznali historię i bohaterstwo ówczesnych mieszkańców wsi. Chcemy, aby to miejsce przypominało następnym pokoleniom o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność przypłacając to życiem. Praktycznie wszystkie prace będą wykonane siłami wolontariuszy i członków Stowarzyszenia, wydatki będą ukierunkowane wyłącznie na zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych.”

Natomiast stowarzyszenie OSP Żarki wystartowało z projektem „Stwórzmy Sad Jak Za Dawnych Lat”. W opisie projektu wnioskodawcy podali:  „My mieszkańcy pragniemy zrealizować coś co już dawno jest zapomniane, a można przypomnieć i pozostawić na dłuższe lata poprzez stworzenie ogrodu z drzew owocowych które będą służył tobie i całemu społeczeństwu. Gdy odwiedzisz Jurę i przyjedziesz na  ostańce to przystaniesz i odpoczniesz przy ścieżce, przy ogrodzie a gdy zgłodniejesz to owoce zerwiesz i skosztujesz bo u nas na Jurze smakuje bardziej, smaczniej i radośniej.

Organizacje proszą o głos.

czytano: 835 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-04 11:20:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5