niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mariola Pasikowska na podium.

Strona główna » Aktualności » Mariola Pasikowska na podium.

wielkość tekstu:A | A | A

Mariola Pasikowska z Żarek wystartowała w sprinterskim dystansie 5 km zajmując 1 miejsce OPEN wśród kobiet, tym samy 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej z czasem 35:02. Ponadto zwyciężczyni została uhonorowana statuetką za najlepszą technikę marszu nordic walking wśród kobiet. Takie sukcesy przyniósł start w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking.

W minioną sobotę (5.09.) w Lubinie odbyły się VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Ich liczni uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach, w różnych kategoriach: wiekowych, drużynowych i rodzinnych. Po raz pierwszy swoje mistrzostwa mieli także lekarze.

- Trasa była bardzo wymagająca, dystans krótki ale za to sprinterski. Tętno na maksymalnym poziomie i endorfiny na mecie. Ogromną przyjemność dał mi start na tym dystansie z Ireną Pakosz - czołową zawodniczką, ultramaratonką,   udało mi się zdobyć 7 sek. przewagi a tym samym wygrać w OPEN 5 km – mówi Mariola Pasikowska.  - Jestem dumna, że zostałam doceniona przez grono sędziowskie i Prezes Polskiego Stowarzyszenia NW Paulinę Rutę jako osobę z najlepszą-prawidłową techniką nordic walking. To dla mnie zaszczyt i motywacja do dalszych treningów i samodoskonalenia się w tej dyscyplinie sportu.

Zawodniczka z Żarek zdradza, że jej przygotowania do zawodów to nie tylko marsze i doskonalenie techniki, ale przede wszystkim szeroko rozumiany fitness, który buduje wydolność i siłę mięśni.

 

czytano: 802 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-07 13:52:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7