piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Barwy Jurajskiej Nocy w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Barwy Jurajskiej Nocy w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Fotograf Jakub Krawczyk spędził kilka nocy w Żarkach przy ruinach kościoła św. Stanisława na Laskowcu. W efekcie powstało kolejne zdjęcie do przepięknej wystawy pt. "Szlak Orlich Gniazd w Barwach Jurajskich Nocy"  liczącej 26 zdjęć. - Nowością są dwa kolejne nocne jurajskie ujęcia. Jedno właśnie z Laskowca, a drugie Skałki Miłości we Mstowie – mów Robert Nieroda, dyrektor biura Związku Gmin Jurajskich.

Wystawa od 21 do 26 września będzie prezentowana w budynku Sejmu w Warszawie, a od 28 września zagości w budynku Urzędu  Miasta i Gminy Żarkach.

 

czytano: 816 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-09 13:27:53

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3