wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Solary w Gminie Żarki

Strona główna » Aktualności » Solary w Gminie Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

Zestawy solarne pojawią się na 91 domach na terenie Gminy Żarki za sprawą środków unijnych pozyskanych przez żareckich urzędników.

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski w dniu 10 września podpisał umowę dofinansowującą zadanie pn: „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż instalacji solarnych na terenie posesji prywatnych w Gminie Żarki” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego- Wydziale Terenów Wiejskich.

- Na tej umowie najbardziej skorzystają mieszkańcy, którzy zostali zakwalifikowani do programu – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Są podpisywane już stosowne porozumienia między gminą, a właścicielami posesji. Montaż zestawów solarnych rozpocznie się w najbliższych dniach.

Projekt jest współfinansowany z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Z programu skorzysta 91 gospodarstw domowych na terenie Gminy Żarki, które poniosą opłatę za montaż instalacji w wysokości 10% kosztów netto. W zależności od liczy osób zamieszkujących budynek mieszkalny będzie to zestaw z  dwoma, trzema lub czterema kolektorami słonecznymi.

Wykonawcą inwestycji jest firma wybrana w drodze przetargu nieograniczonego: Polska Ekologia z Raciborza. Firma zwyciężyła przedstawiając ofertę z kwotą 878 267,76 zł.

 

czytano: 1093 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-15 13:44:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7