niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Grupa Aktywnych Pań w Pszczynie

Strona główna » Aktualności » Grupa Aktywnych Pań w Pszczynie

wielkość tekstu:A | A | A

Aktywne Panie co środę spotykają się i wspólnie ćwiczą w sali Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. Same przyznają dbają nie tylko o kondycję, ale i wspólnie integrują się organizując wyjazdy turystyczne.

- Tym razem za cel podróży wybrałyśmy wraz z naszą grupą sympatyków Pszczynę. Muzeum Zamkowe, Stary Rynek i miasteczko zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie – mówi Joanna Jarosz z Grupy Aktywnych Pań. – To już nasza mała tradycja, iż co roku wspólnie wyjeżdżamy.

Grupa Aktywnych Pań związała się przed 16 lat. Jest nieformalna, ale regularnie co środy organizuje popołudnia z gimnastyką dla pań dojrzałych.

- Stawiamy na ćwiczenia, które wpływają na wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji, lepsze samopoczucie. Naszym celem nie jest gimnastka, która sprawi, iż panie padną na kolona i nie będą chciały do nas więcej przyjść – mówi prowadząca charytatywnie zajęcia Halina Tabaka.

Grupa ma charakter otwarty, jeśli ktoś ma ochotę może dołączyć. Wystarczy przyjść w środę do Zespołu Szkół im. T. Kościuszki przy ul. Myszkowskiej.

Informacja dodatkowa:
Grupa Aktywnych Pań - gimnastyka dla pań dojrzałych
Informacje i szczegóły oraz zajęcia - każda środa, godz. 18.00, sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Żarkach.

 

czytano: 1070 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-16 13:03:47

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9