niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

SPOTKANIE Z LEKARZEM ONKOLOGIEM I DIETETYKIEM bez kosztów.

Strona główna » Aktualności » SPOTKANIE Z LEKARZEM ONKOLOGIEM I DIETETYKIEM bez kosztów.

wielkość tekstu:A | A | A

To szansa dla Ciebie na zadanie pytań lekarzowi na temat wątpliwości zdrowotnych, które mogą dotyczyć Ciebie jak i Twoich bliskich, to szansa dla Ciebie na poznanie istotnych faktów dotyczących chorób nowotworowych.

NIE DAJ SIE ZASKOCZYĆ CHOROBIE NOWOTWOROWEJ – SKORZYSTAJ Z SZNASY i przyjdź  do Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach przy ul. Moniuszki 2 dnia 24.09.2015 o godzinie 17.00.

Szpital Powiatowy w Zawierciu  realizuje program profilaktyczny badań przesiewowych pod kątem nowotworów układu pokarmowego dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego. Program jest dedykowany dla kobiet i mężczyzn w wieku 40 lat i powyżej 40 roku życia. Dla wszystkich osób z grupy ryzyka, którzy mają aktualne ubezpieczenie i są mieszkańcami powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego. Badania są bezpłatne, ogólnodostępne i kompleksowe.

Celem projektu jest podniesienie wykrywalności chorób nowotworowych w ich wczesnym stadium oraz podjęcie natychmiastowego leczenia.

W ramach projektu od 23 lipca 2015 roku, we wszystkich gminach powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego, rozpoczął się cykl szkoleń pod katem edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia związanej z badaniami profilaktycznymi i zdrowym stylem życia. We wszystkich gminach  odbywać się będą spotkania z potencjalnymi uczestnikami projektu, ich rodzinami i osobami zainteresowanymi.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części: – spotkanie z onkologiem i spotkanie z dietetykiem. Celem spotkań będzie poznanie wczesnych objawów choroby nowotworowej, czynników ryzyka, oraz zasad postępowania w przypadku podejrzenia choroby. Omówiona też będzie  rola aktywności fizycznej w ograniczeniu ryzyka zachorowania na nowotwory, oraz rola właściwej diety.

Informację o miejscu i terminie szkoleń można uzyskać na stronie internetowej szpitala http://szpitalzawiercie.pl/funduszeeogifunduszenorweskie, w lokalnych mediach i na plakatach informacyjnych. "Program badań onkologicznych układu pokarmowego w powiecie zawierciańskim i myszkowskim szansą na dłuższe życie w dobrym zdrowiu"

Program współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, w ramach Programu PL 07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno – epidemiologicznych”. Wartość projektu: 2 345 980,00 PLN w tym: dofinansowanie z MF EOG i NMF 80 % tj. 1 876 778,00 PLN

 

czytano: 812 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-09-21 11:47:22

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3