wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Gratulacje dla Jadwigi Plesińskiej z Żarek.

Strona główna » Aktualności » Gratulacje dla Jadwigi Plesińskiej z Żarek.

wielkość tekstu:A | A | A

Chleb Tatrczuch wypiekany przez Jadwigę Plesińską z Żarek zdobył III nagrodę w organizowanym po raz pierwszy Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Produkt Lokalny Mój Rynek - Mój Produkt 2015. Jedno wręczenie nagród było w Warszawie, gratulacje od Marszałka Województwa Śląskiego były w czerwcu. A teraz na pierwszej sesji po wakacjach gratulacje złożyli samorządowcy Gminy Żarki.

Zgłoszenia do konkursu dokonał burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach Klemens Podlejski. – Uzyskaliśmy dofinasowanie na modernizację targowiska z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale przecież na targu najważniejsze są produkty, w tym produkty lokalne, dlatego bez wahania powstał konkursowy wniosek – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Konkurs został ogłoszony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z marszałkami województw. Celem konkursu jest identyfikacja i szerzenie dobrych praktyk w zakresie wytwarzania lokalnych produktów rolno-spożywczych przeznaczonych do spożycia, rozpowszechnianie i wymiana wiedzy w tym zakresie i zwiększenie zainteresowania produktami lokalnymi wśród konsumentów, a co za tym idzie wzrost ich sprzedaży.

– Chleb zdobył III nagrodę w kraju na 17 zgłoszonych produktów. To naprawdę duże wyróżnienie – mówi Jadwiga Plesińska z Żarek, producentka chleba. Chociaż sama zaskoczyła obecnych na sesji i zamiast chleba poczęstowała wszystkich cukierkami.

 

czytano: 768 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-02 10:18:03

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10