niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szóstka na szóstkę

Strona główna » Aktualności » Szóstka na szóstkę

wielkość tekstu:A | A | A

Szóstka najlepszych uczniów odebrała nagrody, w tym tablety ufundowane przez Samorząd Gminy Żarki w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żarkach. Na zaproszenie przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak przybyli rodzice i dzieci, które z najwyższą średnia zakończyły rok szkolny 2014/2015, a kształcili się w szkołach podlegających pod Gminę Żarki.

Burmistrz Klemens Podlejski przekazał nagrody i złożył gratulację najlepszej szóstce. Słowa uznania skierowali również przewodnicząca rady Stanisława Nowak oraz wiceprzewodniczący: Wioletta Król i Henryk Świerdza, a także dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Jakub Grabowski. Najlepszych nagrodzono gromkimi brawami i złożono życzenia dalszego rozwoju.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie Gimnazjum w Żarkach: Justyna Sidorkiewicz z Suliszowic, średnia ocen – 5,39. Natalia Wyporska z Żarek, średnia ocen 5,39, uczennica Szkoły Podstawowej w Żarkach Wiktoria Elmanowska, średnia ocen – 5,7, uczeń Szkoły Podstawowej w Zawadzie Krystian Zamora, średnia ocen – 5,2, uczennica Szkoły Podstawowej w Jaworzniku Karolina Koper, średnia ocen 5,6 oraz Milena Kwiecińska ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie ze średnią ocen 5,72.

 

czytano: 1187 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-02 10:24:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6