wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nowe lekkie auto dla OSP Żarki.

Strona główna » Aktualności » Nowe lekkie auto dla OSP Żarki.

wielkość tekstu:A | A | A

Za kwotę 339 876,00 zł został zakupiony specjalny samochód pożarniczy, ratowniczo -gaśniczy dla OSP Żarki.
W wyniku przetargu nieograniczonego została wybrana oferta Przedsiębiorstwa  Specjalistycznego „Bocar” Sp. z o.o. z Korwinowa. OSP Żarki otrzymała dla swoich działań lekki samochód specjalny na podwoziu z napędem 4x2.

-  Autopompa pracuje z wydajnością 800 litrów na minutę. Na wyposażeniu znalazły się: nożyco-rozpieracz, pompa szlamowa, pompa pływająca, torba medyczna, deska, szyny, agregat prądotwórczy oraz wyciągarka o sile 5,5 tony. Ponadto jest masz oświetleniowy – informuje Jarosław Labocha z OSP Zarki.

- Wewnątrz auta wygodnie mieści się sześcioosobowa załoga – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Gmina Żarki dołożyła 160 tys. zł do zakupu. Pozostałe środki OSP Żarki uzyskała z dofinansowania.

 

czytano: 1143 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-05 15:32:19

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8