wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Młyn i ścieżki na podium!

Strona główna » Aktualności » Młyn i ścieżki na podium!

wielkość tekstu:A | A | A

Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach  i Szlak atrakcji turystycznych – ścieżki pieszo-rowerowe decyzją Zarządu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej otrzymają certyfikaty Najlepszego Produktu Turystycznego.

- Zgłosiliśmy dwa wnioski i obydwie propozycje uznano za godne certyfikatów. To nas cieszy – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.Warto dodać, iż od dnia Od dnia otwarcia, czyli 2 sierpnia 2015 r. do dnia 1 października 2015 roku z oferty Starego Młyna skorzystało  3032 osób. Uzyskane wyniki są znacznie lepsze od zakładanych.
 
W tym roku zarząd docenił siedem produktów. Po jednym z Częstochowy, Mstowa, Olsztyna, Lelowa, jeden z Partnerstwa Północnej Jury, dwa z Żarek. - Chociaż ten z PPJ dotyczy również Żarek więc mamy jeszcze jeden atut – mówi burmistrz.

Zarząd docenił również pamiątki turystyczne, potrawy regionalne oraz przyznał wyróżnienia za zasługi dla rozwoju turystyki. Wręczenie nagród w najbliższy piątek 9 października w Częstochowie.

fot. Młyn Marcin Skabek.

czytano: 850 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-06 07:58:22

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10