wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Certyfikaty dla Gminy Żarki.

Strona główna » Aktualności » Certyfikaty dla Gminy Żarki.

wielkość tekstu:A | A | A

Szlak atrakcji turystycznych - ścieżki spacerowo-rowerowe oraz Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach zostały docenione przez Częstochowską Organizację Turystyczną. Nowe atrakcje turystyczne z Gminy Żarki otrzymały Certyfikaty jako Produkt turystyczny Częstochowy i regionu częstochowskiego.

Obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się w Częstochowie w kompleksie konferencyjno-restauracyjnym Złote Arkady; w piątek, 9 października. Podczas imprezy wręczono wyróżnienia przyznawane z tej okazji najaktywniejszym popularyzatorom lokalnej turystyki, a także certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. W imieniu Gminy Żarki certyfikaty odebrała Katarzyna Kulińska-Pluta.

- Zauważenie Muzeum Dawnych Rzemiosł oraz ścieżek to znak, że Gmina Żarki coraz bardziej liczy się na mapie atrakcji turystycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej – przekonuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej 2015 w kategorii produktu otrzymali również: "Questing-edukacyjnym sekretem turystycznym"; produkt turystyczny składający się z wytyczonych 20 tras questingowych - Stowarzyszenie "Partnerstwo Północnej Jury", Skwer na Borowym w Olsztynie i ścieżka pieszo-rowerowa do Przymiłowic 3; Gmina Olsztyn, Święto Jabłka; Gmina Mstów, Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej ; Gmina Lelów, Kompleks Hotelowo-Restauracyjny Złote Arkady.

W czasie obchodów wręczono blisko 60 wyróżnień dla przewodników, przodowników i najbardziej aktywnych działaczy turystycznych, a także przekazano certyfikaty zarządu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej i specjalne wyróżnienia dla osób "Za zasługi dla rozwoju turystyki regionu częstochowskiego".
Fot. Leszek Pilchowski

czytano: 935 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-12 11:38:19

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5