niedziela, 17 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Donata, Łukasz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jurajskie ścieżki w Rowertour

Strona główna » Aktualności » Jurajskie ścieżki w Rowertour

wielkość tekstu:A | A | A

- Długo czekałem na takie szlaki w Polsce, no i właśnie się doczekałem, chociaż nie sądziłem, że dożyję tej pięknej chwili – tak o ścieżkach pieszo-rowerowych w jurajskich gminach: Żarki, Niegowa, Janów napisał „Rowertour” magazyn turystki rowerowej.

„Kółka, kółeczka i pętle”  to tytuł artykułu Sławomira Bajewa o ścieżkach pieszo-rowerowych gmin Żarki, Niegowa, Janów. Artykuł napisany z perspektyw siodełka rowerowego przynosi same pochlebne recenzje na temat sieci ścieżek po trzech jurajskich gminach.  "Rowertour" to magazyn turystyki rowerowej skierowany do pasjonatów dwóch kółek oraz ludzi aktywnych. W październikowym numerze (nr 10(92)/2015) jak zwykle wiele interesujących artykułów i propozycji.  Jeden z artykułów szczególnie ucieszy miłośników jurajskiej turystyki rowerowej. Na czterech stronach znalazły się propozycje wycieczek rowerowych po trzech jurajskich gminach: Żarkach, Niegowie, Janowie.  Dokładny opis atrakcji, tras, miejsc wypoczynkowych i wiele ciepłych słów na temat infrastruktury, która została oddana przed dwoma laty do użytku w ramach wspólnego unijnego projektu trzech jurajskich gmin.
Zapraszamy zatem do lektury!
http://www.rowertour.pl/?page=artykul&id=2645

 

czytano: 867 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-13 09:50:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6