sobota, 23 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Feliks, Konrad
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nauczyciele rozwijają skrzydła

Strona główna » Aktualności » Nauczyciele rozwijają skrzydła

wielkość tekstu:A | A | A

Nauczyciele z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach kończą właśnie realizację pionierskiego projektu Erasmus+ „Efektywne wykorzystanie narzędzi ICT na zajęciach szkolnych”, realizowanego w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Projekty te adresowane są do pedagogów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje językowe, informatyczne, społeczne i kulturowe, realizować projekty europejskie oraz poszerzać ofertę dydaktyczną swojej szkoły. Ponieważ szkoła w Żarkach realizuje rozliczne projekty współpracy międzynarodowej, potrzebne są osoby, które udźwigną ciężar prowadzenia takich działań. Dzięki projektowi  10 osób zostało przeszkolonych językowo jeszcze w Polsce a następnie wzięli oni udział w intensywnym, prowadzonym po angielsku zagranicznym kursie ICT w Cagliari (Sardynia, Włochy), po którym ich lekcje będą jeszcze ciekawsze, wzbogacone o elementy e-learningowe i wykorzystujące w pełni świetną bazę dydaktyczną szkoły. W trakcie pobytu we Włoszech i codziennych ośmiogodzinnych zajęć, prowadzonych przez fachową, międzynarodową kadrę pedagogiczną nawiązano nowe kontakty europejskie, które niewątpliwie przydadzą się przy składaniu kolejnych wniosków o granty dla szkoły. Koordynatorki projektu Edyta Bacior oraz Beata Ganczewska są bardzo zadowolone z osiągniętych efektów oraz sukcesu edukacyjnego zrealizowanych działań i nie zwalniają tempa – wkrótce rusza kolejny projekt dla nauczycieli a w rundzie 2016 powalczą o kolejne pieniądze dla uczniów i nauczycieli.

Dzięki wsparciu naszych działań przez Organ Prowadzący szkołę – Powiat Myszkowski, który zawsze zakłada 20% kwoty grantu oraz zapewnia obsługę finansową projektów i motywacji jaką daje nam Dyrekcja Szkoły możemy rozwijać skrzydła w zakresie aplikowania o środki i realizację nowatorskich działań promujących szkołę i powiat w Europie - mówią.


przygotowała Edyta Bacior

 

czytano: 801 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-22 15:11:07

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5