wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Lekkoatletki z Żarek najlepsze!

Strona główna » Aktualności » Lekkoatletki z Żarek najlepsze!

wielkość tekstu:A | A | A

Drugi rok z rzędu uczennice ze Szkoły Podstawowej w Żarkach awansowały do Mistrzostw Śląska w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W dniu 16.10.2015 w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach startowała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Żarkach jako zwycięzca eliminacji powiatowych. Dziewczyny spisały się na medal. Każda dała z siebie 100 proc. czego efektem była  dwu minutowa przewaga nad kolejną biegającą sztafetą. Finał Mistrzostw Śląska odbędzie się 5.11.2015 r. w Rudzie Śląskiej.

Skład drużyny: Małgorzata Balwierz, Laura Zamora, Dominika Wieczorek, Amelia Dorobisz, Weronika Noszczyk, Marlena Major, Weronika Wolska (rezerwa)

Opiekun: Mariola Pasikowska

 

czytano: 823 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-10-23 11:31:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 15