czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wycieczka dzieci do biblioteki.

Strona główna » Aktualności » Wycieczka dzieci do biblioteki.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 4 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Zarkach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bliżycach. Celem lekcji było zapoznanie dzieci z księgozbiorem znajdującym się w Bibliotece Publicznej i zasady korzystania z usług biblioteki. Obecnych było 30 dzieci wraz z opiekunami i dyrektor Zofią Krzysztofik.
Tematem lekcji był warsztat informacyjny biblioteki. Lekcja była podzielona na: część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej dzieci dowiedziały się, jakie katalogi znajdują się w bibliotece, jak z nich korzystać, jak wygląda opis bibliograficzny książki. Jakie źródła informacji znajdują się w czytelni i kiedy korzystamy z księgozbioru czytelni.
W części praktycznej było wyszukiwanie informacji w katalogach, słownikach, encyklopediach, na półkach. Dzieci otrzymały karteczki z poleceniami. Lekcja trwała 90 minut.

 

czytano: 691 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-11-06 12:44:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8