wtorek, 19 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Mirosław
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ogloszenie - konsultacje

Strona główna » Aktualności » Ogloszenie - konsultacje

wielkość tekstu:A | A | A

BURMISTRZ MIASTA I GMINY ŻARKI Ogłasza konsultacje społeczne projektu dokumentu „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Żarki"

Serdecznie zapraszam mieszkańców, przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych do konsultacji społecznych projektu „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Żarki"
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) jest dokumentem strategicznym, wyznaczającym kierunki rozwoju gospodarki niskoemisyjnej do roku 2020. PGN umożliwi Gminie występowanie o dofinansowanie ze środków unijnych i krajowych zadań ujętych w przedmiotowym planie.

Z przedmiotowym dokumentem można zapoznać się w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki, ul. Kościuszki 15/17 w pokoju nr. 21 w dniach i godzinach urzędowania, w terminie od dnia 5.11.2015r. do dnia 26.11.2015r. oraz na stronie internetowej www.umigzarki.pl

Celem przeprowadzanych konsultacji społecznych jest uzyskanie opinii mieszkańców dotyczących zapisów zawartych w PGN. W ramach przeprowadzanych konsultacji możliwe jest zgłoszenie swoich uwag do PGN, zaproponowanie uzupełnień do zadań i wyrażenie opinii na temat jego zapisów w formie pisemnej na ankiecie do pobrania poniżej.
 
Uwagi prosimy zgłaszać na ankiecie konsultacyjnej (plik dostępny poniżej) do 26.11.2015r . na adres: Urząd Miasta i Gminy Żarki, ul. Kościuszki 15/17 42-310 Żarki lub mailowo na adres: poczta@umigzarki.pl

Więcej: http://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/3782

czytano: 718 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-11-06 13:12:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11