niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Akcja bezpłatnych badań 7, 8, 9 grudnia.

Strona główna » Aktualności » Akcja bezpłatnych badań 7, 8, 9 grudnia.

wielkość tekstu:A | A | A

Stowarzyszenie SOS-WZW w Częstochowie organizuje w dniach 7-8 i 9 grudnia 2015 roku akcję bezpłatnych badań laboratoryjnych na obecność antygenu HCV we krwi (wirusowego zapalenia wątroby typu C). Badania przeprowadzone zostaną na terenie 6 powiatów znajdujących się w województwach opolskim i śląskim. Akcja dotyczy również mieszkańców Gminy Żarki. Szczegóły w plakacie załączonym poniżej.                                   

Informujemy Państwa również o  spotkaniu w dniu 29 grudnia br. o godz. 14:00 w Sali Błękitnej Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie przy ulicy Focha 19/21, dla osób które wezmą udział w badaniach laboratoryjnych i wyrażą chęć przyjścia na powyższe spotkanie. W spotkaniu planowany jest udział lekarza specjalisty chorób wątroby, który zaznajomi zebranych z aktualnym stanem wiedzy z zakresu diagnostyki i terapii HCV, a także będzie odpowiadał na zapytania osób z sali. O powyższym spotkaniu informuje również załączona ulotka (strona 4).
 

 

czytano: 843 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-11-12 10:18:55

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10