niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Szansa na dotację.

Strona główna » Aktualności » Szansa na dotację.

wielkość tekstu:A | A | A

W imieniu Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „ECO - LOKALNIE II", który jest skierowany do mieszkańców powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego, częstochowskiego i będzińskiego, którym nie obce jest dobro środowiska naturalnego.

CELEM KONKURSU jest wyłonienie min. 15 lokalnych inicjatyw ekologicznych. Autorzy inicjatyw będą mogli otrzymać na ich realizację dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna, Część 2) Wzmocnienie działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju.

PROGRAM EDUKACJA EKOLOGICZNA ZMIERZA M.IN. DO: poprawy środowiska naturalnego poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, rozwiązywania lokalnych problemów związanych z ochroną środowiska, uruchomienia mechanizmów służących trwałej ochronie środowiska oraz usprawnienia zarządzania obywatelskimi działaniami proekologicznymi na poziomie lokalnym.

OBSZARY, NA KTÓRE MOŻNA UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE TO NP.:

 - lokalny monitoring przyrodniczy,
 - zakładanie, odtwarzanie, pielęgnacja ostoi - zadrzewień i zakrzewień śródpolnych,
 - rozwój ogrodów/ parków miejskich o znaczeniu przyrodniczym,
 - usuwanie skutków mechanicznego zniszczenia i dewastacji siedlisk przyrodniczych,
 - renaturyzacja/ rekultywacja obszarów, w tym siedlisk przyrodniczych zdegradowanych i zniekształconych przez człowieka,
 - przeciwdziałanie zanikaniu owadów zapylających, itp.

DOFINANSOWANIE jednej inicjatywy nie może przekroczyć 18 tys. zł, a czas realizacji działań musi się mieścić w okresie 01.05.2016 - 31.12.2017r.

W KONKURSIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ osoby indywidualne, placówki oświatowe, rady sołeckie, rady osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz małe organizacje formalne (np. fundacje, stowarzyszenia) z terenów powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego, częstochowskiego oraz będzińskiego. Każdy autor może zgłosić do realizacji więcej niż jedną inicjatywę z zastrzeżeniem, iż każda będzie z innego obszaru lub więcej niż jedną inicjatywę z tego samego obszaru, ale odmienną pod względem rodzaju działań. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.11.2015 r.

Więcej informacji o konkursie, w tym warunki zgłoszenia oraz niezbędne dokumenty, dostępne są w materiałach dołączonych do niniejszej wiadomości oraz na stronie internetowej www.crl.org.pl. Szczegółowych informacji udzielają: Justyna Wesołowska i Sylwia Ziółkowska, tel. 534 269 175.

czytano: 1248 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-11-12 14:13:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8