niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Remont dróg w Przybynowie i w Kotowicach.

Strona główna » Aktualności » Remont dróg w Przybynowie i w Kotowicach.

wielkość tekstu:A | A | A

Jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone dwa kompleksowe remonty dróg z udziałem środków zewnętrznych.  Gmina Żarki otrzymała w ramach podziału środków na usuwanie  skutków klęsk żywiołowych dofinansowanie na przebudowę ul. Kolejowej w Kotowicach na  długości 403 metrów bieżących oraz na remont odcinka drogi Przybynów ul. Grzybowa i Wysoka Lelowska łącznie 600 metrów bieżących.

- Koszt wyremontowania ulicy Grzybowej  wynosi 125 068,86 zł, a ul. Kolejowej 219 657,23zł. Prace potrwają do  połowy grudnia 2015r. - informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i  Gminy Żarki.

Wykonawcą ulicy Grzybowej będzie Przedsiębiorstwo Robót  Drogowo-Mostowych Myszków, a ulicy Kolejowej - P.U.H. BUD-MET BIS z miejscowości Panki. Obydwa zadania są w 80 proc.  współfinasowane z promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk  żywiołowych. Jaki jest dokładnie zakres prac? Oto wykaz: ulica Kolejowa w Kotowicach - wykonanie podbudowy, nawierzchni z kostki betonowej i ścieku betonowego, ul. Grzybowa w Przybynowie - uzupełnienie i wyrównanie istniejącej  podbudowy poprzez profilowanie i skropienie nawierzchni drogowej emulsją asfaltową.

(przygotowały: Katarzyna Kulińska-Pluta, Barbara Maślanka, fot. Barbara Maślanka UMIG Żarki)

 

czytano: 732 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-11-17 10:18:12

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6