czwartek, 21 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Benedykt, Lubomir
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Konkurs na logo Eurojust.

Strona główna » Aktualności » Konkurs na logo Eurojust.

wielkość tekstu:A | A | A

Europejska Jednostka Współpracy Sądowej Eurojust z siedzibą w Hadze (Holandia), ogłasza konkurs na nowy znak graficzny.

Projekt powinien zawierać jeden lub kilka kluczowych elementów nawiązujących do misji, jaką pełni Eurojust, jak np. walka z przestępczością transgraniczną, koordynacja i współpraca pomiędzy państwami członkowskimi UE różnorodnych zarówno pod względem kultury jak i prawodawstwa, współpraca sądowa i prawna w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

Informacje m.in. na temat  wymagań technicznych i artystycznych, nadsyłania zgłoszeń oraz  regulamin konkursu

Termin przesyłania zgłoszeń upływa o północy 13 stycznia 2016 r.  Pliki o nazwie LOGO2016-EJ- NAZWISKO-IMIĘ należy przesłać na adres mailowy 20EJ_logocontest@eurojust.europa.eu

Na zwycięskie prace czekają nagrody:

1 miejsce    € 7 000
2 miejsce    € 2 000
3 miejsce    € 1 000

Dziesięć najlepszych zgłoszeń otrzyma również dyplom uznania.

Eurojust to jednostka zajmująca się zwalczaniem transgranicznej przestępczości zorganizowanej. Eurojust został ustanowiony w 2002 roku. Jego misją jest wspieranie i wzmacnianie współpracy i koordynacji działań krajowych organów wymiaru sprawiedliwości w walce z przestępczością ponadgraniczną dotykającą kraje Unii Europejskiej.

Zadaniem Eurojustu jest zwiększenie wydajności krajowych organów śledczych i dochodzeniowych w sprawach dotyczących poważnej przestępczości ponadgranicznej i zorganizowanej, oraz pomoc w możliwie najszybszym i najefektywniejszym doprowadzaniu przestępców przed oblicze sprawiedliwości.

Celem agencji jest osiągnięcie kluczowej roli jako centrum wiedzy specjalistycznej na poziomie działań sądowniczych w ramach wysiłków skierowanych przeciwko zorganizowanej przestępczości ponadgranicznej na terenie Unii Europejskiej.

Źródlo : KE, Eurojust http://www.eurojust.europa.eu/

Czytaj więcej na www.silesia-europa.pl

 

czytano: 631 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-11-26 12:21:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6