wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Święto Pierwszaków w szkole w Przybynowie

Strona główna » Aktualności » Święto Pierwszaków w szkole w Przybynowie

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni Iwony Świerdzy przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 17 listopada od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im Integracji Europejskiej w Przybynowie. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej - to wszystko po to, aby pasowanie na pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły Edyta Brodzik powitała gorąco zaproszonych gości: Burmistrza Klemensa Podlejskiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej - Stanisławę Nowak, radnych: Henryka Świerdzę i Mirosława Jaskólskiego, księdza proboszcza Romana Cer, sołtysa wsi Ostrów  Wojciecha Sołtysa, przedstawicieli  Rady Rodziców: Barbarę Zagustę, Sylwię Maszczyk, Anetę Ordon oraz nauczycieli, rodziców, uczniów,  a także głównych bohaterów uroczystości - pierwszoklasistów, którzy następnie zabrali głos. Dzieci w bajkowej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając inscenizację pt. "Odwiedziny krasnoludków". W odświętnych strojach, w kolorowych biretach  na głowach pierwszaki błysnęły talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki o przyjaźni i koleżeństwie to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Wiedzę o otaczającym świecie sprawdzały w tym roku krasnoludki. Koszałek i Biedronek byli zachwyceni wiedzą pierwszaków oraz ich talentami.

Po zakończonej części artystycznej wychowawca klasy pierwszej w imieniu uczniów zwróciła się do pani dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły" - mówiła, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.

Do społeczności szkolnej zostali przyjęci: Anna Bernat, Kamil Bubel, Paweł Chanak, Anastazja Czechowska, Robert Czechowski, Marta Duda, Zuzanna Gromada, Kacper Juda, Szymon Jawura, Patryk Krupa, Oliwia Machura, Igor Rajczyk, Bartosz Stępień, Przemysław Sołtys, Julia Wołek, Agata Wysocka, Kinga Zagusta i Tomasz Zamora. Następnie zaproszeni Goście życzyli sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyli słodkie podarunki dla wszystkich pierwszoklasistów. Ten dzień na długo zostanie naszym najmłodszym uczniom w pamięci.

czytano: 774 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-01 11:59:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3