niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Seniorzy mają głos

Strona główna » Aktualności » Seniorzy mają głos

wielkość tekstu:A | A | A

Seniorzy chcą działać razem na rzecz swojej gminy i innych osób w podeszłym wieku. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbyło się spotkanie aktywizujące z grupą senioralną.

Ta inicjatywa miała na celu pokazanie, jak seniorzy mogą ze sobą współpracować, aktywizować siebie i innych. Pokazano szereg przykładów, dobrych praktyk i przedsięwzięć, które sprawiają, iż w gminach żyje się lepiej. W programie spotkania miała miejsce prezentacja działań seniorów z Gminy Żarki realizowanych w ramach projektu „Senior z Wigorem”, prezentacja dobrych praktyk pod hasłem „Co senior może zrobić na rzecz siebie, innych i swojej społeczności lokalnej?”, a także dyskusja Obywatel – Senior – dlaczego warto być aktywnym.

Projekt  „Senior z Wigorem, czyli partycypacja osób starszych” realizuje Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

 

czytano: 876 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-01 14:47:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11