niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Atrakcje wokół choinki

Strona główna » Aktualności » Atrakcje wokół choinki

wielkość tekstu:A | A | A

Ma 10 metrów i błyszczy już przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. Kolorowa choinka, a do tego smerfne przedstawienie rozpoczęły przedświąteczny czas w Żarkach.

Mieszkańcy i goście tłumie przyszli w minioną sobotę (5.12.) zobaczyć rozświetlenie choinki w Żarkach. Burmistrz Klemens Podlejski wystąpił w roli Świętego Mikołaja, a przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak wspólnie z dziećmi odczytała wierszyk o choice. Po końcowym odliczaniu drzewko rozbłysło tysiącem światełek.

Zaraz po rozświetleniu choinki na deskach domu kultury rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu pracowników Przedszkola w Żarkach i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach. Na scenie pojawiło się  wielu aktorów w ponadczasowej fabule o smerfach. Wystąpili: Smerfy - Magdalena Brzegowska, Katarzyna Niepiekło, Kamila Klamek, Iwona Wierzbicka, Marlena Pompa, Anna Pompa,  Joanna Gawrońska, Katarzyna Nowakowska, Smerfetka – Agnieszka Kowacka, Papa Smerf – Piotr Zając, Gargamel – Żaneta Okraska, Klakier – Mariola Pasikowska,  Hogata – Lidia Szczepańkiewicz, Narrator - Bożena  Ociepka, dzieci z koła teatralnego działającego przy przedszkolu: Magdalena Morawiec, Igor Opiła, Zuzanna Jaworska, Zuzanna Zasuń, Jakub Pompa.

Scenariusz napisały Marlena Pompa i Żaneta Okraska, oprawę muzyczną zapewniła Lidia Szczepankiewicz, a efekty świetlne - Piotr Jeziorek i Karol Głąb.

Po przedstawieniu nie zabrakło podziękowań od burmistrza Klemensa Podlejskiego, przewodniczącej Stanisławy Nowak, dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Jakuba Grabowskiego.

Cała trójka wspólnie ze Świętym Mikołajem odtańczyła pod kierunkiem Marioli Pasikowskiej kilka zumbowych kroków. Na scenie zaprezentowały się również dzieci z Zumba Kids. W foyer MGOK dostępne były: stoisko Manufaktury Słodyczy Hokus Pokuss i Studio Fotografii Weroniki Woźniak, gdzie można było wykonać świąteczną sesję.

(przygotowała i fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 3821 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-12-07 10:45:32

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6